KONTAKT - LEWY BOKS
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN
 
ul. Szpitalna 21 Ustroń 43-450
 
tel. +48 (33) 854-37-80
kom. +48 604-157-574
 

dyrektortulipan@sanatorium-ustron.pl

 
 
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN poleca:
 

 
 

O naszym Domu

 

Dom Seniora TULIPAN został wpisany do rejestru  placówek zapewniających całodobową opiekę medyczną osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego pod numerem PSII.9420.1.7.2014.   Wpis dostepny na stronie:

TUTAJ  pozycja nr 40

 

Dom Aktywnego Seniora TULIPAN to nowoczesny i komfortowy dom opieki, położony w Ustroniu w uzdrowiskowej dzielnicy Zawodzie, w otulinie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.
 

Dom Aktywnego Seniora TULIPAN oferuje 16 miejsc w  przestronnych  i komfortowych  pokojach jedno i wieloosobowych wyposażonych w TV, internet, telefon, monitoring, instalacje przywoławcze. Część pokoi posiada też wyjście na balkon. Pokoje są umeblowane, ale istnieje też możliwość umeblowania pokoju według własnych upodobań. Z okien Domu rozpościera się wyjątkowy widok na panoramę Czantorii i Równicy.  Cała infrastruktura jest pozbawiona barier architektonicznych, łazienki są przygotowane dla osób niepełnosprawnych.

 

Dom Aktywnego Seniora TULIPAN  to wydzielona część  Sanatorium Ustroń które dysponuje bazą noclegową i rehabilitacyjną na 150 miejsc,  w skład której wchodzą m.in. dwie bazy zabiegowe, sala do ćwiczeń, oraz szereg nowoczesnych urządzeń służących do rehabilitacji. To również szeroki dostęp do wykwalifikowanych rehabilitantów, fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy i pielęgniarek. Jednocześnie Dom znajduje się w specjalnie wydzielonej części sanatorium, gwarantując naszym mieszkańcom ciszę, spokój i poczucie prywatności.

 

Dom Aktywnego Seniora TULIPAN posiada jadalnię, przytulną świetlicę z TV i biblioteczką, salę do terapii zajęciowej oraz pokój gościnny i wypoczynkowy. Posiłki są przygotowywane na miejscu z uwzględnieniem indywidualnych wymagań oraz diet. Do dyspozycji mieszkańców jest również wyposażony aneks kuchenny. Na terenie domu znajduje się też gabinet medyczno-zabiegowy oraz sale rehabilitacyjne. Budynek jest wyposażony w nowoczesną windę.


Dom Aktywnego Seniora TULIPAN otoczony jest dużym terenem zielonym, którego cześć jest wydzielona na ogród letni z miejscem do spacerów i wypoczynku.

 

Naszym głównym celem jest zapewnienie profesjonalnej i nieustannej opieki, tworząc przy tym wyjątkową, rodzinną atmosferę. Wszystko po to, aby nasi mieszkańcy mogli poczuć się bezpiecznie i komfortowo jak w domu. Dysponujemy fachowym, cierpliwym i bardzo wyrozumiałym personelem, który z pewnością odpowie na wszystkie potrzeby a także zadba o komfort psychiczny i fizyczny. W naszym Domu mieszkańcy odnajdą profesjonalną opiekę oraz ciepłą i domową atmosferę.