KONTAKT - LEWY BOKS
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN
 
ul. Szpitalna 21 Ustroń 43-450
 
tel. +48 (33) 854-37-80
fax. +48 (33) 479-38-58
kom. +48 604-157-574
 

nzoz@sanatorium-ustron.pl

 
 
Dom Aktywnego Seniora
TULIPAN poleca:
 

 
 

Opieka

 

Adaptacja w nowym miejscu

Zmiana miejsca przebywania to dla seniorów sytuacja stresowa. Dlatego zwracamy szczególną uwagę, dokładając przy tym wszelkich starań, by jak najszybciej zredukować początkowy stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania oraz oswoić mieszkańców z nowym otoczeniem. Poznanie nowego miejsca odbywa się pod okiem naszych opiekunów i terapeutów. Nasz nowy mieszkaniec poznaje innych domowników, personel Domu, oraz jego infrastrukturę. Otrzymuje również indywidualny plan opieki. Przede wszystkim staramy się go lepiej poznać, by zrozumieć jego potrzeby i oczekiwania po to, aby w naszym Domu czuł się szanowany, wartościowy i potrzebny.

 

Kontakt z rodziną

Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzinami naszych mieszkańców na bieżąco informując ich o aktualnej sytuacji. Chętnie przyjmujemy rodziny i gości odwiedzających nasz Dom (możliwość dodatkowego zakwaterowania  w pokojach Ośrodka Tulipan). Umożliwiamy również  kontakt telefoniczny oraz możliwość rozmowy przez Skypa z rodziną i najbliższymi. Raz w miesiącu przygotowujemy pisemną informację dot. stanu zdrowia i aktualnych wydarzeń dla rodziny i opiekunów.

 

Opieka lekarsko-pielęgniarska

Naszym celem jest zapewnienie profesjonalnej opieki i rodzinnej atmosfery w naszym Domu. Nad realizacją tej misji czuwa wykwalifikowany personel medyczny, pielęgniarski i opiekuńczy, rehabilitantanci oraz terapeuta zajęciowy, którzy przygotowują indywidualny plan zajęć. Zapewniamy profesjonalną opiekę przez 24 godziny na dobę. Dajemy pomoc medyczną, ale również taką w codziennych czynnościach, jak jedzenie, kąpiel, ubieranie się. Staramy się jednak pozostawić podopiecznym możliwie jak największe poczucie samodzielności i niezależności każdemu poświęcają tyle czasu ile potrzebuje.

 

Stały zespół Domu Seniora TULIPAN to:

  • Lekarze medycyny
  • Pielęgniarki
  • Fizjoterapeuci
  • Terapeuta zajęciowy
  • Opiekunowie medyczni
  • Recepcja domu
  • Dyrekcja

 

Opieka duchowa

W naszym domu działa kaplica a mieszkańcy są otoczeni opieką duszpasterską. Współpracujemy w tym zakresie z Parafią Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Ustroniu oraz Parafią Kościoła Ewangelicko-Augsburgskiego w Ustroniu.